EBSO Pazar Yeri
EBSO Vakfı’na bağış vergiden muaf

EBSOV’a kamu yararına çalışan vakıf statüsü

Sanayicilerin EBSO Vakfı’na yaptığı bağışlar vergiden muaf olacak.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı, kamu yararına çalışan vakıf statüsü kazandı. EBSO Vakfı’na yapılan bağışlar artık vergiden muaf tutulacak.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, eğitime destek vermek amacıyla kurduğu, öğrencilere burs verdiği, okulların ihtiyaçlarını karşıladığı EBSO Vakfı’na kamu yararına çalışan vakıf statüsü kazandırarak yapılan bağışların vergiden muaf olması için verdiği 10 yıllık mücadelede mutlu sona ulaştı. Bakanlar Kurulu Kararı, Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı’na iletildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası ve EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Kaynaklarının tamamını eğitime harcayan, öğrencilere burs veren vakfımızın kamu yararına vakıf statüsü kazanması, eğitim gönüllüsü sanayicilerimize yeni bir şevk vereceği gibi vakıf olarak gelirlerimizin artmasına da olumlu katkı sağlayacak. Bizler de daha çok öğrenciye burs verme, okullarımızın ihtiyaçlarını daha kısa sürede karşılama imkanına sahip olacağız” dedi.

Desteğe devam

EBSO Vakfı’nın kamu yararına çalışan vakıf statüsünü kazanması için kuruluştan bu yana görev yapan bütün başkanların büyük çaba gösterdiğini hatırlatan Ender Yorgancılar, kendisinin de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanısıra Başbakan Erdoğan ile bütün bakanlara tekrar dosya sunup vakfın yaptığı çalışmaları ayrıntılarıyla ortaya koyduğunu söyledi. Yorgancılar, “Sonuçta eğitime yüzde 100 destek kazandı. Sanayicilerimiz artık bağışlarını alternatif aramadan bizzat kendi katkılarıyla kurulmuş EBSO Vakfı’na yönlendirerek daha çok öğrenciye burs verilmesini sağlayacak. Halen 243 üniversite ve 222 lise olmak üzere toplam 465 öğrenciye burs veriyoruz. Bağışların artmasına paralel olarak bu sayı da artış trendine girecek. EBSO Vakfı’nın Odamızın sosyal sorumluluk anlayışı yönündeki çalışmaları, Odamız olanakları doğrultusunda desteklenmeye devam edilecek ve yapısı sürekli güçlendirilecek” diye konuştu.Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle