EBSO Pazar Yeri
Bergama Dereköy EBSO Okulu'na 6 Derslikli Ek Bina Protokolü

2000 yılında Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından yaptırmış olduğumuz Dereköy EBSO İlköğretim Okulu’na, Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği tarafından ek derslik yaptırılacak. Bu amaçla 11 Ocak 2010 tarihinde Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda düzenlenen törende protokol imzalandı. Protokolü Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender YORGANCILAR, Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan YÜCEL VE Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep YANIK imzaladılar.
 
Ek bina inşa edilmesi ile ilgili düzenlenen protokol töreninde konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye’nin en önemli meselelerinden birinin eğitim olduğuna dikkat çekti. Yorgancılar şunları söyledi: Okul yetersiz geliyor, “Bu konuyu çok önemsiyoruz. Seferihisar, Kiraz, Bergama ve Tire’de dört okul inşa ettik. Sekiz yıl önce zorunlu eğitimin beş yıldan sekiz yıla çıkarılması üzerine Bergama’da inşa ettiğimiz okul yetersiz gelmeye başladı. Bunun üzerine gelen talepleri dikkate alarak ek derslik inşa etme kararı aldık. Ek derslik binasının inşaatını EBSO Kadınlar Birliği’nin etkinliklerinden elde ettiğimiz gelirle karşılayacağız.”
 
Törende Konuşan Bergama Kaymakamı Ahmet ERTAN YÜCEL , “en büyük önceliklerinin eğitim konusunda eksiklikleri tamamlamak olduğuna dikkat çekerek, Bergama’da özellikle okul öncesi eğitimden başlayarak çocukların iyi ortamlarda iyi eğitim almalarını sağlamak için çalıştıklarını, Çocukların eğitiminde Annenin öneminin daha fazla olduğunun küçümsenemez bir gerçek olduğunu belirterek bu okulumuza ek derslik yapımındaki katkılarından dolayı EBSO Kadınlar Birliği Üyelerine teşekkür etti.”
 
Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep YANIK “Adı geçen okulumuza 15 köyümüzün taşındığını bu köylerimizin sosyo-ekonomik düzeyinin diğer köylerimize göre düşük olduğunu, ortaöğretime devam eden öğrencilerin sayısının yok denecek kadar az olduğunu bu nedenle mevcut okulumuzun imkanlarının genişletilmesi için EBSO ve EBSOV Kadınlar Birliği'nin yaptığımız çağrılara olumlu cevap vererek olmayan laboratuar, anasınıfı, teknoloji sınıfı gibi bölümlerin açılması için ek derslik inşa edeceklerini bunun da eğitimin bu okulda da ileri seviyeye gelmesi için büyük katkı sağlayacağını belirtti ve Sayın Kaymakamımızın katkılarıyla bu eğitim öğretim yılında özellikle köylerimizde yeni anasınıfları açtıklarını, bunun da ileriki yıllarda eğitim öğretimi olumlu yönde etkileyeceğini söyledi ve her zaman eğitim adına yapılacak işlerde zaman mefhumu gözetmeden koşacaklarını belirtip,emeği geçenlere teşekkür etti”Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle