EBSO Pazar Yeri
COWPARADE İZMİR 2010 İNEK HEYKELLERİ ENGELLİLER VE EĞİTİM İÇİN SATIŞA ÇIKARILDI...


BASIN BÜLTENİ

 

 

COWPARADE İZMİR 2010 İNEK HEYKELLERİ

 

ENGELLİLER VE EĞİTİM İÇİN SATIŞA ÇIKARTILDI…

 

2010 yılında dünya genelinde farklı şehirlerde düzenlenen “COWPARADE Açık Hava Sergisi” organizasyonunun tarih ve kültür şehri olan  İzmir ayağı, 7 Kasım  2010 tarihinde düzenlenen müzayede ile son buldu. Müzayede sonunda elde edilen gelirler zihinsel engelli öğrenciler ve eğitim bursları için kullanılacak.

 

Konak Belediyesi ve Beyaz Sosyal Sorumluluk ve İletişim Danışmanlığı Firmasının ortaklaşa yürüttüğü Cowparade İzmir 2010 organizasyonu,  birçok İzmirli firmanın inek heykeli satın alarak desteklemesi ve  bir çok kurumun  da sponsor katılımı ile 5 ay boyunca İzmir sokaklarına ve turistik bölgelerine damgasını vurdu..

 

Yaz boyunca Alsancak’tan Karşıyaka’ya Konak’tan Çeşme’ye, Alaçatı’dan Urla’ya pek çok önemli noktada yer alan inek heykelleri İzmir’in renkli turizm hayatına daha da renk kattı.7 Kasım 2010 Pazar günü Swissotel Grand Efes ,İzmir’in sponsorluğunda ve Bali Müzayedeciliğin desteği ile müzayedeye çıkartılan tasarımların gelirleri, EBSO Vakfı Eğitim Burslarına ve Zihinsel Özürlüleri Yetiştirme Ve Koruma Vakfı’na bağışlandı. Müzayedeye çıkartılan her bir inek heykelinin satış bedeli 5.000 TL’den başladı.

 

Müzayedede İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) adına tasarlanan AY’IN IŞIĞI adlı tasarım yine İKSEV adına satışa çıkarken, İzmir Oyuncak Müzesi’ne bağışlanmak üzere CMS’ye ait “Cowousel” ve Selway Outlet Park’a ait “Çocuk Bahçesi” tasarımları satışa sunuldu.

 

Ariş Pırlanta Sanatı’nın müzayede için tasarladığı ve pırlantalardan oluşan özel biblo çalışması ise müzayedenin bir başka dikkat çekici eseri olarak karşımıza çıktı.

 

 

CMS tarafından  Cowood adlı tasarım, Feast Özgörköy tarafından Donmuş İnek adlı tasarım, Siren Ertan tarafından Sörfçü İnek adlı tasarım, İzeltaş tarafından İsmail Acar’a ait tasarım, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi tarafından Ege Güzeli adlı tasarım, Kristal Yağları tarafından Barışçı İnek adlı tasarım, Bali Müzayede tarafından  Gladyatör adlı tasarım, gelirleri EBSO Vakfı’na ve Zihinsel Özürlüleri Yetiştirme ve Koruma Vakfına bağışlanmak üzere satın alınırken,  yine CMS tarafından Cowousel adlı inek heykeli de, geliri Oyuncak Müzesine bağışlanması için satıldı.

 

 

Editöre Bilgi Notu:

 

COWPARADE Tarihçe:

 

Cow Parade, farklı desen ve şekillerde "İnek Heykelleri" nin sergilendiği uluslararası bir açık hava sanat etkinliğidir. Dünyanın ilk ve en önemli halka açık dev boyutlu sanat etkinliklerinden biri olan Cow Parade, ilk olarak 1998 yılında Cow Parade International Corporation tarafından Zürih'de gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 3 farklı modeldeki, fiberglastan yapılma gerçek ebatlı inek heykelleri üzerine şehrin sanatçıları tarafından grafik ve artistik uygulamalar yapıldı ve bu inek heykelleri şehrin halka açık alanlarında 3 ay boyunca sergilendikten sonra açık artırma ile satılan ineklerden elde edilen gelirin çoğu yardım derneklerine verildi.

 

COWPARADE Amacı:

 

Dünya çapında bir organizasyon olan Cow Parade güzel ve etkileyici bir aktivite olmanın yanı sıra;

 

Yapıldığı her şehirde çok ses getirmek, şehrin turizm amaçlı olarak tanıtımını yaparak şehrin turizm açısından da büyük gelir elde etmesini sağlamak, çevre kentlerden, ülkelerden milyonlarca turisti de şehre    çekmeyi başarmak, şehrin halkına nefis bir görsel ziyafet sunmak, şehrin sahip olduğu marka zenginliğine, sanat ve tasarım alanındaki  yaratıcılığına, sanata olan ilgisine, espri anlayışına dikkat çekmek proje amaçlarını oluşturmaktadır.

 

58 şehirde gerçekleştirilen bu dev organizasyonda bugüne kadar;

 

q  8,000 üzerinde gerçekleşmiş inek tasarımı

 

q  4.000 den fazla sponsor firma

 

q  44 milyondan fazla izleyen ve bir o kadarda gülümseme

 

q  2 milyondan fazla fotoğraflanma

 

q  1000’ lerce mutluluk ve pozitif duygular sağlanırken;

 

q  Dünyada bu konuda 15 milyon doların üzerinde yardım derneklerine fon sağlanmıştır.

 

 Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle