EBSO Pazar Yeri
EBSOV’dan Bakan Gönül’e gönülden teşekkür

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı’nın kamu yararına vakıf statüsü kazanmasında büyük emeği olan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’e teşekkür plaketi verildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası ve EBSOV Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Vakfa yapılan bağışların vergiden muaf olmasını sağlayan kamu yararı statüsü için uzun yıllar uğraş verildiğini hatırlatırken, “Bunu başarabilmemizde sevgili Vecdi Abi’min çok büyük destekleri oldu” diye konuştu.

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı, kamu yararına vakıf statüsü kazanma sürecinde en büyük desteği veren Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’e “gönülden” teşekkür etti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Sanayiciler Kulübü’ndeki törende EBSOV’un kamu yararına vakıf statüsü belgesini göstererek, “Buna belge deyip geçmemek lazım. Vakfımızın kamu yararı statüsüne gelebilmesi için bu belgenin alınması gerekiyordu. Bizden önce de bunun için uğraşılıyordu ama bize nasip oldu. Bunu başarabilmemizde sevgili Vecdi Abi’min çok büyük destekleri oldu” dedi.

 

Bu sayede daha fazla öğrenciye ulaşabileceklerine ve eğitime katkı koymaya devam edeceklerini vurgulayan Yorgancılar, geçen sene 465 öğrenciye burs verdiklerini ancak 4 bini aşkın öğrenciye burs vermek istediklerini dile getirdi.

 

EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki de, EBSO Vakfı’nın sanayicilerin yaptığı katkılarla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtirken, “Vakfımızın verdiği burslar konusunda gösterdiği gayretler için EBSO Meclisi, sanayicilerimiz ve şahsım adına sayın bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Kamu yararına hizmet vergiden muaf olmalı

 

Milli Savunma Bakanı Gönül ise, “Nasıl ki devlet kamu hizmeti yaparken vergiye muhatap değil ise sanayi odası vakfının da vergiden muaf olması en tabi olaydır. Bu çok kolay değildi, Bakanlar Kurulu kararı çıkması gerekiyordu. Bize nasip oldu” diye konuştu.

 

İzmir’de daha önce Valilik görevinde de bulunduğunu hatırlatan Bakan Gönül, kentin kendisi için özel bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Gönül, “İzmir deyince benim hayatımda önemli bir yeri var. Bakanlık mı, İzmir Valiliği mi diye biri bana sorsa hiç tereddüt etmem” dedi.

 

Bakanlığı döneminde savunma sanayinin yerlileşmesi konusundaki çalışmalara büyük önem verildiğinin altını çizen Gönül, “Savunma sanayinde, offseti de kullanmak suretiyle dünya rekabeti yapabilecek bir güce ulaştığımızı düşünüyorum” dedi.

 

Bu katkılara örnek olarak ESBAŞ’ta yatırım yapan Kale Grubu ve Fokker Elmo firmaları ile BMC’den yapılan 600 milyon liralık araç alımını gösteren Bakan Gönül, “Çalışmaların ürünlerini almaya başladık. Savunma sanayimizle daha yakın ilişkiler kurmak önemli. Yarın görevden ayrılabiliriz ama zamanı iyi değerlendirmeliyiz” diye konuştu.

 

 Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle