EBSO Pazar Yeri
İZMİRLİ VE SALİHLİLİ KADINLAR GÜÇLERİNİ EĞİTİM İÇİN BİRLEŞTİRDİ

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı (EBSOV) Kadınlar Birliği, geçtiğimiz sene İzmir’de sahneledikleri “Dullar” adlı tiyatro oyununu Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği işbirliğiyle 2 Mart 2012 tarihinde Salihli’de sahneledi, oyunun geliri eğitime harcanacak.

Salihlili ve İzmirli kadınlar, eğitime katkı için güçlerini birleştirdi. Geçtiğimiz sene Kadınlar Birliği tiyatro topluluğumuz tarafından Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde sahnelenen  “Dullar” adlı tiyatro oyunuyla bu sene  Salihli’ye turneye giden Vakfımız Kadınlar Birliği, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadınlar Birliği’nin ev sahipliğinde oyunlarını sergiledi. Salihlililer, Belediye Konferans Salonu’ndaki gösteriye büyük ilgi gösterdi.

 

Salihli TSO Kadınlar Birliği Başkanı Dilek Gür, yaptığı açış konuşmasında 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde yaptıkları organizasyon hakkında bilgi verdi.

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu da, eğitime ışık tutabilmek amacıyla yaptıkları çalışmalardan biri olan tiyatro gösterisini Salihlililer’e sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Alman yazar Fitzgerald Kusz’un 2004 yılında kaleme aldığı, Sibel Arslan Yeşilay’ın Türkçeleştirdiği 5 kişilik Dullar oyununda Hülya Kuloğlu, İhsan Özduran, Öznur Küçükbayraktar, Handan Atılgan ve İpek Özçelik rol aldı. Kerim Dündar’ın yönettiği oyunda, gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki tutumları hüzünlü ve komik bir biçimde sunuldu.

Salihli TSO Meclis Başkanı Özcan Ünlü, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin de eşleriyle birlikte izlediği gösteriye EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Özduran ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Atılgan da katıldı.

Salihli TSO Kadınlar Birliği, gösteriden elde edilen gelirle, ilçedeki okulların ihtiyaçlarını karşılamayı, EBSO Vakfı Kadınlar Birliğimiz ise daha çok gencimize burs imkanı yaratmayı hedefliyor.Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle