EBSO Pazar Yeri
KADINLAR BİRLİĞİNDEN KENT VE KÜLTÜR TARİHİ EĞİTİMİNE DESTEK

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği “kültür eğitimine” etkin destek verme kararı aldı. Bu doğrultuda, ilk adımı çocuklar için düzenlediği özel bir kültür eğitim projesi ile attı. “EGE’NİN ANTİK KENTLERİNE YOLCULUK: SMYRNA’dan PERGAMON’A” adlı bu özel eğitim projesi ilk kez 23 Nisan ile birlikte Bergama EBSOV ilköğretim okulunda başladı. Proje Bergama gibi tarih ve çevre değerleri olağanüstü zengin beldede yaşayan ve büyüyen çocuklara kentlerinin tarihini ve değerlerini aktarma amacını güdüyor. “EGE’NİN ANTİK KENTLERİNE YOLCULUK: SMYRNA’dan PERGAMON’A” projesi,  daha önce İzmir ilköğretim okullarında Tübitak desteğiyle gerçekleşen ve çok başarılı geri dönüşler elde edilen “SMYRNA’YA YOLCULUK” adlı çalışmanın yaratıcı ekibi- 7/70 KÜLTÜR SANAT EĞİTİM grubunun danışmanlığında yürütülüyor. 4 haftalık bir döneme yayılan bu kültür eğitim projesinin ilk aşaması 23 Nisan’da EBSOV - Bergama Dereköy İlköğretim okulunda yoğun bir altyapı eğitim programının verildiği “23 NİSAN - KENT GÜNܔ ile gerçekleşti. Bugünde İzmir ile Bergama ağırlıklı olmak üzere Ege Antik Şehirler Tarihi, üç bölümlük bir GÖRSEL ÖYKÜ biçiminde, çocukların kavrayabileceği bir metotla ve eğlenceli bir biçimde aktarıldı. Görsel öykü anlatısı ile birlikte, çeşitli seviyeler için düzenlenen atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Bu atölyelerde sınıf öğretmenlerinin katılımıyla özel tasarlanmış kent tarihi oyunları, yaratıcı yazma egzersizleri ve resim etkinlikler yapıldı. Günün sonunda yapılan ve çocukların büyük ilgisi karşılanan, okulu heyecana boğan BİLGİ YARIŞMASI projenin kazanımlarını açık bir şekilde belgeledi.

 

Ülkemizde desteğe gereksinim duyan en önemli gurubun çocuklarımız, en gerekli konunun da eğitim olduğu düşüncesiyle, EBSOV Kadınlar Birliği bu alanda etkin olmaktan ve çocuklarla buluşmaktan büyük bir gurur ve haz duyuyor.   

 

 

 

 Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle