EBSO Pazar Yeri
KADINLAR BİRLİĞİ 2012 YILI BAHAR KONSERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

 EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Türk Sanat Müziği Korosu’nun öğrenci burslarına katkı amacıyla gerçekleştirdiği konserde, ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Ferdi Akarnur da sahneye çıktı.

 

 

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) üyesi sanayicilerin eşleri, öğrencilere destek olmak amacıyla yine muhteşem bir geceye imza attılar. EBSO Vakfı Kadınlar Birliği bünyesinde bugüne kadar birçok organizasyon gerçekleştirerek eğitime katkı sağlayan kadınlar, “Kadın, Sanat ve Eğitim” adını verdikleri etkinlikte, dillerden düşmeyen şarkılarla Türk Sanat Müziği konseri verdiler. Büyük ilgi gören geceden elde edilen gelir, EBSO Vakfı’nın lise ve üniversitede okuyan öğrenciler için verdiği burslara aktarılarak daha çok öğrencinin bu imkandan yararlanması sağlanacak.

 


Şef Ümit Bulut yönetimindeki EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Türk Sanat Müziği Korosu, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Türk müziğinin unutulmayan şarkılarını yine öğrencilere destek olmak için seslendirdi. Gecenin sunuculuğunu üstlenen Çocuklar Duymasın adlı dizide dede “Müsteşar Kemal” karakterini canlandıran ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Ferdi Akarnur, konserin sonunda EBSO Vakfı Kadınlar Birliği yönetimiyle birlikte koroya katılarak “Yüce Dağ Başında Harman Geç Olur” şarkısını söyledi.

 

 

 

Profesyonel performans

 

Kamer Kılıç, Ezgi Akbudak, Osman Merze, Raşit Karabıyık’ın folklor, Nil Uysal’ın da modern dansıyla koroya eşlik ederek renk kattığı konserde, “Kuş Olup Uçsam Sevgilimin Diyarına”, “Saçın Yüzüne Değse Telini Kıskanırım”, “Ah Şu Gönlümüz”, “Terketmedi Sevdan Beni”, “Karagözlüm Efkarlanma Gül Gayrı”, “Sevda Çiçeği”, “Dil Yarası”, “Ben Seni Ellerin Olsun Diye mi Sevdim”, “Yalnız Kullar”, “Gurbet O Kadar Acı ki”, “Emanet” gibi gönül telini titreten şarkılara Yunus Emre Salonu’nu dolduran sanatseverler de eşlik etti. Adeta kulakların pasını silen her şarkının sonunda salon alkışlarla inledi.

 

Segah, Hüzzam, Nihavend, Rast, Kürdili Hicazkar makamlardaki şarkılarla coşkulu türküleri seslendiren koronun yanısıra konserde solo olarak sahne alan Şeyda Onursoy, Hasgül Koçana, Gonca Özkan, Aysel Arslan, Şeyda Özbaşaranlar, Deniz Özyar, Nuran Birman, Liz Sarda, Nurhan Erhan, Sıdıka Cirik, Alev Kuloğlu, Melek Güsar, Banu Ağabeyoğlu, Hülya Savtekin, Miyase Sözübek, Aynur Taner, Hacer Pınar, Semiha Erküçük, Emine Ağca, Ayşe Kazanan ve Aylin Ersoy, sesleri ve performanslarıyla profesyonelleri aratmadı.

 

Geçtiğimiz günlerde hayata veda eden ünlü sanatçı Ayten Alpman da “Tek Başına” adlı şarkısıyla anıldı.

 

 

 

Katkılara teşekkür

 

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, hem koroda yer alan sanayici eşlerine hem de konsere gelerek eğitime destek olan konuklara teşekkür etti. Kadınların örnek bir çalışma sergileyerek topluma hizmet ettiğinin altını çizen Gökçüoğlu, “Lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi başarılı gençlerin eğitim hayatlarını kolaylaştırabilmek için gösterilen çabaları takdir ediyoruz. Vakfımızın Kadınlar Birliği’nin özverili çalışmaları sonucunda tiyatro ve konser gibi etkinliklerle sağlanan kaynak, gençlerin yarınlarına ışık tutabilmek heyecanıyla öğrenci burslarına aktarılıyor. EBSO Vakfı’nın bursları diğer kurumların bu uygulamalarını durdurduğu dönemde daha çok anlam kazanıyor” dedi.

 


EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu da, üyelerinin hem kişisel yeteneklerini ortaya koyduğunu hem de yarınların garantisi gençlere ve onların eğitimine en anlamlı katkıyı yaptıklarını dile getirdi. Kadınlar Birliği üyelerinin 8 yıldır gençlere burs imkanı sağlayan EBSO Vakfı’na katkıda bulunmak adına bu konserleri gerçekleştirdiğini hatırlatan Kuloğlu, şunları söyledi: “Ülkemiz koşulları göz önüne alındığında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine kaynak yaratmak zorlu bir süreç. Bu anlamda Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın değerli üyeleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın desteğiyle çalışıyoruz. Koromuz, tiyatro grubumuz ve çeşitli aktivitelerimizle sağladığımız desteklerin tümünü gençlerimizin eğitimine, sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına aktarıyoruz. İnancımız daha aydınlık bir Türkiye’nin eğitimli bireylerle oluşacağı yolundadır. Bu inançla ‘bilen ve yapabilen gençlerle’ daha aydınlık yarınlara diyoruz.”

 


EBSO Vakfı’nın önceki dönem bursiyerlerinden Nilay Yıldızoğlu’nun da sunucu olarak görev aldığı gecenin sonunda sanatçı Ferdi Akarnur ve koro şefi Ümit Bulut ile sponsorlar Norm Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Uysal, Özbosan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özçelik, Kadınlar Birliği’nin aktivitelerini uzun süredir destekleyen Aysel Baysak’a teşekkür plaketi verildi.

 

 Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle