EBSO Pazar Yeri
ÖĞRENCİLERE DESTEK İÇİN SAHNEDE FARK YARATACAKLAR

EBSOV KADINLAR BİRLİĞİ 2013 SEZONU SANATSAL ETKİNLİKLERİNE BAŞLADI

EBSOV Kadınlar Birliği uzun yıllardır sürdürdüğü sanatsal etkinliklerine bu yıl da  birbirinden ilginç projelerle ve sanatsal etkinliklerle başladı. Bu yıl yapılacak olan aktiviteler arasında geçen yıllara oranla daha yenilikçi ve farklı çalışmaların yer alması planlandı.

Bu amaçla  ilk kez yapılması planlanan farklı bir konser projesi yer alıyor. Bu projede, çok sesli  batı müziğinin  tanınmış eserlerinin yanı sıra, Türkçe pop klasikleri ve Türk müzik kültürümüzde önemli yer tutan  eserleri yine çok sesli müzik anlayışı ile yorumluyoruz. Konser tamamıyla Kadınlar Birliği Üyeleri  ile gönüllüleri tarafından gerçekleştirecek. Bu amaçla Kadınlar Birliği üyeleri ve gönüllüleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı öğretim Görevlisi Altan AKATAY  denetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar öncesinde konser etkinliğine katılacak olan üyelerimiz ve gönüllülerimiz Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı bünyesinde yer alan "Foniatri" biriminde Prof.Dr. M. Fatih ÖĞÜT denetiminde ses sağlığı kontrolünden geçirildiler. Amaç daha sağlıklı ve bilinçli ses denetimini sağlamak ve ses kalitesini arttırmak. Üyelerimiz ve gönüllülerimiz çalışmalar kapsamında ve eğitim süresince  müzikallerden opera aryalarına, napolitenlerden  hafif müzik parçalarına kadar geniş bir yelpazede dinleyenlerine etkili ve eğlenceli bir konser vermeyi amaçlamaktadır.

 Yıl içindeki diğer  projemiz bir Tiyatro oyunu olacak. Birliğimizin uzun yıllardır sürdürdüğü tiyatro çalışmalarına bu yıl  bir yenisini eklemenin keyfini yaşıyoruz. Bu yıl da çalışmalarımızı eğitmenimiz Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat dalı  Öğretim  Görevlisi Kerim DÜNDAR'la birlikte sürdürüyoruz . Sahneleyeceğimiz oyunumuz da yine üyelerimiz ve gönüllülerimiz rol alacaklar. Oyunumuz, Aziz Nesin'in öykülerinden derlenen bir oyun olacak. Oyunumuzda, mizahımızın usta yazarı Aziz Nesin'in ustaca yaptığı hiciv ve taşlamaları seyircimizle keyifli bir biçimde paylaşmak istiyoruz. Amacımız izleyicimizi kahkahalarla güldürürken, günlük olaylara ve yaşantımızdaki aksaklıklara keyifli ve gülümseten bir ışık tutabilmek.

 2013 gösterim sezonunda yapmayı planladığımız sanatsal etkinliklerimiz yukarıda özetlediğimiz biçimiyle gerçekleştirilecektir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerimizin ve gönüllü dostlarımızın katkılarıyla ve çalıştığımız profesyonel ve akademisyen eğitmenlerimizle " Eğitime ve Çocuklarımıza Verdiğimiz Desteği"  unutmadan ve bu çalışmalarımıza ekleyeceğimiz diğer aktivitelerimizle İzmir'in sanat ve kültür yaşamında yer alamaya ve öncü olmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla. EBSO Vakfı Kadınlar Birliği
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle