EBSO Pazar Yeri
EBSO VAKFI KADINLAR BİRLİĞİ KOROSU ŞARKILARINI EĞİTİM İÇİN SÖYLEDİ

EBSOV Kadınlar Birliği Korosu şarkılarını eğitim için söyledi

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği “Geçmişten Günümüze Klasik ve Pop Müzik Korosu” 16 Nisan 2013 tarihinde, şef Altan Akatay ve şef Anıl Altınsoy yönetiminde, Atatürk Kültür Merkezi’nde özel bir konser verdi.

EBSOV Kadınlar Birliği Korosu, bu yıl bir değişiklik yaparak batı müziğinin tanınmış eserlerinin yanı sıra, Türkçe pop klasikleri ve Türk müzik kültüründe önemli yer tutan eserleri yine çok sesli müzik anlayışı ile başarılı bir şekilde yorumladı.

Yarınlarımızın güvencesi gençler için

Kendisi de koroda yeralan EBSO Vakfı Bayanlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu, ihtiyaç sahibi gençlere burs imkanı sağlayan vakfa katkıda bulunmak adına 9 yıldır sanat etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirtti. EBSOV Kadınlar Birliği üyesi kadınların kişisel yeteneklerini ortaya koyarken yarınların garantisi gençlere ve onların eğitimlerine de en anlamlı katkıyı yaptıklarını ifade eden Kuloğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemiz koşulları göz önüne alındığında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine kaynak yaratmanın ne denli zorlu bir süreç olduğunu sizlerde tahmin edersiniz. Bu anlamda Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın değerli üyeleri ve değerli Başkanımız Sayın Ender Yorgancılar’ın desteğiyle çalışıyoruz. Koromuz, Tiyatro grubumuz ve çeşitli aktivitelerimizle sağladığımız desteklerin tümünü, gençlerimizin eğitimlerine ve onların sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına aktarıyoruz. Daha aydınlık bir Türkiye’nin, eğitimli bireylerle oluşacağına inanıyoruz. Bu inançla, “Bilen ve Yapabilen Gençlerle” daha aydınlık yarınlara diyoruz.”

EBSO Vakfı Başkan Yardımcısı Nejat Özduran da, 2000 yılından bu yana sanayici üyeler ve onların eşlerinden oluşan Bayanlar Birliği’nden aldıkları güçle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. EBSO Vakfı’nın kuruluşundan bu yana geçen sürede 5 binin üzerinde gence eğitim hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla burs verdiğini hatırlatan Özduran, “Bayanlar Birliğimiz, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak amacıyla, Vakfımıza kaynak yaratacak birçok sanatsal aktivite düzenlemektedir. Amacımız Vakfımızın yardım elini daha çok öğrenciye uzatmaktır” diye konuştu.

Başarımızda payı var

Gecenin sunuculuğunu üstlenen EBSO Vakfı bursiyerlerinden Kübra Harmankaya da, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılından itibaren hayali olan Bilgisayar Mühendisliği bölümünde elde ettiği başarılarda EBSO Vakfı’nın payı olduğunu anlattı. Harmankaya, “Birincilikle kazandığım Erasmus bursu ile bir Avrupa üniversitesinde okuma hayalimi Vakıftan aldığım burs desteğiyle gerçekleştirdim. Vakfımızın, bizlere maddi destek sağlamanın yanı sıra gerçekleştirdiği toplantılarda Kadınlar Birliği üyeleri başta olmak üzere gördüğümüz samimi ilgi bizlerin motivasyonunu artırarak daha başarılı olmamızı sağladı. Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlerin eğitimi için yaptığınız katkılara bütün arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Organizasyonun gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Kadınlar Birliği Üyesi Aysel Baysak ile Özbosan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özçelik’e teşekkür plaketleri, EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Kuloğlu tarafından takdim edildi.
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle