EBSO Pazar Yeri
Dinlerin 'İzmir' buluşması öğrencileri sevindirdi

Dinlerin 'İzmir' buluşması

öğrencileri sevindirdi

 Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, 2012 Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Antakya Medeniyetler Korosu’nu İzmirli sanatseverlerle buluşturdu. Çeşitli kültürel yapıların yüzyıllardan beri bir arada yaşamalarının ürünü karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamını dünyaya örnek göstermek amacıyla yola çıkan ve 3 semavi dinin mensuplarından oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, Ege Bölgesi Sanayi Odası üyesi sanayicilerin katkıları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu kez bursiyer öğrenciler için sahne aldı.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve EBSOV Kadınlar Birliği Dönem Başkanı İhsan Özduran’ın ev sahipliğinde organize edilen konsere gelenler, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni doldurdu. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, “Günümüzde en çok ihtiyacımız olan hoşgörünün en önemli kentlerinden Antakya ile birlikte bu geceyi ortaklaşa düzenlemekten mutluluk duyuyoruz” dedi. EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı İhsan Özduran da, barışa ve sağduyuya çok ihtiyaç duyulan bir dönemde etkinliği düzenlediklerini belirterek, konuklara sevgi ve hoşgörüyü bu konserle tekrar hatırlatacaklarını ifade etti. Medeniyetler Korosu konseri için geceye katkıda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sponsoru Sunexpress, konaklama sponsoru Caner Gıda Ürünleri ile EBSO Vakfı’na bağış yapan Garanti Bankası’na teşekkür plaketleri verildi.

 3 dinden, farklı mesleklerden

Çeşitli kültürel yapıların yüzyıllardan beri bir arada yaşamalarının ürünü olarak karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamını dünyaya örnek göstermek amacıyla 2007 yılında yola çıkan ve 3 semavi dinin mensuplarından oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, muhteşem bir geceye imza attı. EBSOV tarafından İzmir’e davet edilen ekip, 3 dine özgü eserleri başarıyla seslendirdi.

Antakya’da yaşayan rahip, imam, rahibe, kuyumcu, öğretmen, öğrenci, emekli, ev hanımı ve serbest meslek mensupları gibi kişilerin yer aldığı 44 kişilik koro, davetlilerden büyük alkış aldı. Şarkı aralarında yaptığı esprileriyle geceye renk katan koro şefi Yılmaz Özfırat, “Biz politik bir topluluğuz. Mesaj vermek amacıyla konserler düzenliyoruz. Farklı din ve kültürlerin bir arada bulunduğu o kadar güzel bir ülkede yaşıyoruz ki çoğu insan bunun farkında değil. Bu gecenin sonunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuz için gurur duyacaksınız” diyerek tüm yurtta sevgi ve hoşgörünün devam etmesini diledi.

Renkli dakikaların yaşandığı konserin sonunda, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar ve EBSOV üyeleri sahneye çıkarak koro ile birlikte İzmir Marşı’nı söyledi.

Davetiyeleri 75 liralık bağış karşılığında edinilen Medeniyetler Korosu konserinden elde edilen gelir, Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı’nın burslar hesabına aktarılacak. EBSO Vakfı halen 232 üniversite ve 51 lise öğrencisi olmak üzere 283 öğrenciye her ay burs veriyor.  
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle