EBSO Pazar Yeri
Dünya Kadınlar Günü'nde Yazar Canan Tan'la Söyleşi

Kadına yılda bir gün değil her gün saygı

Yazar Canan Tan, kadınların değerinin yılda sadece bir gün bilinmesinin mantıklı olmadığını, kadınlar için her günün önemli olduğunu söyledi. Tan, “Eğer 365 gün hakça bir paylaşımda bulunabileceksek işte o zamandır asıl kadınlar günü” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kalbim Seni Sevdi, Eroinle Dans, Piraye gibi çok okunan kitapların yazarı Canan Tan’ı konuk etti.

EBSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda kadınlara hitap eden Canan Tan, Mersin’deki Özgecan Aslan cinayetinden yola çıkarak, başta kadınlara yönelik olmak üzere toplumdaki şiddet olaylarını eleştirdi. Kadınlara bakış açısının değişmesi gerektiğini savunan Tan, hediye alma zorunluluğu gibi ticarete de konu edilmeleri nedeniyle Kadınlar Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi özel günleri sevmediğini ifade etti.

Canan Tan, kadınlar için yılda bir günün değil 365 günün kendisini ilgilendirdiğini vurgulayarak, “Sadece bir gün kadınların değerinin bilinmesi ne kadar mantıklı? Bir avuç insan olarak bizim çabalarımızdan Anadolu kadının haberi yok. Kadın haklarını savunmak olan feminizm bile yanlış anlaşılıyor. Yalnız kendimiz için değil, kendisine yapılan haksızlıkların dahi farkında olmayan Anadolu kadını için daha büyük düşünmemiz, kadınların 365 gününü konuşmamız lazım” dedi.

 Kadına şiddet dinmiyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı İhsan Özduran da, kadına karşı şiddetin, acımasızlığın çok konuşulduğu bu günlerde toplumun derinden yaralandığını belirtti. Özduran, “İstedik ki kadın, karşısındaki  korku dağlarına hayatın her alanındaki varoluşuyla  ve emeğiyle  rest çeksin. İstedik ki kadınlar yetiştirecekleri aydınlık zihinli çocuklarla toplumsal erozyonun önüne geçsinler. İstedik ki, kadının kahkahası umut olsun, umutla karsılansın, töre ve namus kadın canından daha değerli sayılmasın. İstedik ki kadın kadının başarısıyla gururlansın, kadınlar el ele vererek birlikte kuvvetlensin. EBSOV Kadınlar Birliği olarak bu isteklerimizin ideale dönüşeceği bir gelecek umut ediyoruz” diye konuştu.
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle