EBSO Pazar Yeri
Öğrenciler için dünyanın müziği

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, öğrenci burslarına katkı sağlamak amacıyla İzmirli sanatseverlere dünyanın müziğini sundu. Geçmişten günümüze jazzdan popa kadar dünya müziklerini 7 dilde seslendiren Özgen Akçagül & Blue Note Orkestrası, Ege Bölgesi sanayi Odası Üyesi sanayicilerin katkıları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu kez EBSO Vakfı’ndan burs alan öğrenciler için sahneye çıktı.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) gerçekleştirilen Eğitime Destek Bahar Konseri’nde büyük salonu dolduran İzmirli sanatseverler, şarkılara hem sesleriyle hem de alkışlarıyla eşlik etti. Konserin sonunda 10. Yıl Marşı ile İzmir Marşı hep bir ağızdan coşkuyla söylendi. Konsere katkılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi adına başkan danışmanı Muzaffer Tunçağ’a plaket verildi.

Sunuculuğunu Gazeteci Yazar Ayçe Dikmen ile Kadınlar Birliği Üyesi İncila Kabadayı’nın üstlendiği Eğitime Destek Bahar Konseri’nin açılışında konuşan EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı İhsan Özduran, kadınların onurunu yükseltmeyi, gençlerin aydınlık geleceğine destek vermeyi ilke edindiklerini söyledi. EBSO Vakfı ve Kadınlar Birliği’nin kuruluşundan bu güne kadar geçen 15 yıllık sürede gerçekleştirdikleri sanatsal etkinliklere vurgu yapan Özduran, “Emeğimizi sanatla harmanladık, müzikle ışıklandırdık, tiyatroyla sahneledik. Geriye dönüp baktığımızda ideallerimizi gerçekleştirmekte olduğumuzu görüyoruz. Bursiyer mezunlarımızın başarıları, yetişmiş bireyler olmaları, ülkemize yaptığı olumlu katkılar, verilen emeklerin ne kadar güzel noktalara ulaştığını gösteriyor. Birliğimize ve gençlerimize destek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

İhsan Özduran, gelecek için hayal kurmaya ve emek vermeye devam edeceklerini, kadınların ve gençlerin yanında olacaklarını belirtirken şöyle konuştu:

“Daha yaşanabilir bir dünyada laik, demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamayı, çalışmayı ve üretmeyi hayal eden gençlerimiz için emek verelim. Bilelim ki ancak gençlere verilen emeklerle çiçek açacaktır kadınların ve çocukların hayatındaki tüm kurumuş dallar.”

EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enver Olgunsoy da, Kadınlar Birliği’nin gençlerin geleceğine ışık olmak amacıyla gerçekleştirdikleri çalışmaların destekçisi olduklarını ve devamını dilediklerini ifade etti.

Müzik mozaiği

Ege Üniversitesi Konservatuarı emekli öğretim görevlisi Özgen Akçagül tarafından 2006 yılında kurulan Blue Note orkestrası, kısa zamanda özel ve resmi davetlerin vazgeçilmezi olarak yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza attı. Ağırlıklı olarak EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı ile Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından oluşan Blue Note; jazz, latin, pop opera, napoliten ve pop türlerinde Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ve Yunanca müzikleri çok sesli olarak yorumluyor.

Halk dansları mezunu dansçıların gösterileri de konserlere ayrı bir tat katıyor.
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle