EBSO Pazar Yeri
Sanayici eşleri öğrenciler için sahnede

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, düzenledikleri etkinliklerle ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere kaynak yaratmaya devam ediyor.

EBSOV Kadınlar Birliği Tiyatro Topluluğu’nun rol aldığı, Cihangir Turantaş’ın uyarlayıp yönettiği, “Otobüsteki Sır” adlı oyun, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinde İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Salonu dolduran 500’den fazla sanatseverin yaptığı bağışlar, EBSO Vakfı’nın burslar hesabına aktarıldı.

Farklı sosyal statüden yaşamları birbirinden farklı 10 kadının, yaşanmışlıklarını da yanlarına alarak çıktıkları yolculukta başlarından geçen olaylardan derlenerek kurgulanmış ve namus kavramını tiyatro diliyle tartışan oyunda rol alan Aydan Öcal, Benal Özbek, Dilek Şınlak, Engin Özdoğan, Esin Gümüş, Fatma Öz, Fidan Cabar Adagide, Gamze Cantürk Gürel, Handan Atılgan, İhsan Özduran, İpek Özçelik, Melek Kocagil, Melike Binoğlu, Selma Emeç, Serap Koca, Sevgi Müftüoğlu ve Tülin Kocagil, kelimelerle çizdikleri karakterlerde başarılı bir performans ortaya koydu. Gökhan Güleç ile Yalçın Kaya da üstlendikleri rollerle kadınlara destek verdi.

Gerçek otobüs koltuklarının kullanıldığı sahne düzeninin yanısıra, sinematografik yaklaşımıyla öne çıkan ve bölümler halindeki oyunda dramatik ögeler ağır bastı. Macera dolu bir yolculukta hiç hesapta yokken mahremiyetlerini ve hayata dair sırlarını ortaya döken ev kadını, öğretim üyesi ve yabancı akademisyen arkadaşı, öğrenci, namus meselesinden teyzesinin baba evine götürdüğü genç kadın, subay nişanlısını görmeye giden genç kız ve bebekken terk ettiği kızını görmeye giden hayat kadını ile yolculuk sırasında otobüsü kaçırarak kendi hikayesini anlatan marjinal kadın tiplemelerinde İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran sanatseverleri bazen güldürdü, bazen de duygulandırdı.

 

Desteğe teşekkür

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği üyelerinin ayakta alkışlandığı oyunun sonunda yönetmen Cihangir Turantaş’a teşekkür plaketi veren EBSO Meclis Başkan Yardımcısı Işın Yılmaz, EBSO Vakfı Kadınlar Birliği’nin tiyatro başarısından onur duyduğunu söyledi. Yılmaz, “Kadınlar adına söylenecek çok şey var. EBSO Vakfı Kadınlar Birliği öğrencilere katkı sağlamak adına kadına yönelik gerçekten çok güçlü bir çalışma ortaya koyuyor. Kendilerine bu amaçla verilen destekler katlanarak devam etmeli” dedi.

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı İhsan Özduran da, kuruluştan bu yana geçen 16 yılda öğrenci burslarına katkı amacıyla düzenledikleri etkinliklere işaret ederken, “Mutlu annelerin yetiştirdiği aydınlık zihinli çocukların yaşadığı aydınlık bir Türkiye diliyoruz” diye konuştu.
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< MAYIS 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle